وبلاگ

کاربرد انواع مختلف روشویی کابینتی

کاربرد روشویی کابینتی

روشویی کابینتی  یکی از مهم ترین تجهیزات هر سرویس بهداشتی به حساب می آید. تا چند سال گذشته استفاده از روشویی کابینتی  پایه دار چینی رواج داشته است. روشویی کابینتی چینی دارای محدودیت برای تغییر مدل یا تزئینات بوده است. همچنین کوچک تر شدن فضای آپارتمان ها باعث شده تا روشویی کابینتی های چینی خیلی کاربردی نباشند. بنابرین نسبت به فضا و نیاز مصرف کننده امروزه روشویی کابینتی های بسیار متنوعی تولید شده و در بازار وجود دارد.  در ادامه بیشتر درباره انواع روشویی و کاربرد های آن ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مختصری درباره روشویی کابینتی

روشویی کابینتی یکی از انواع دسته بندی روشویی ها است که در بیمارستان ها و هتل ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. روشویی کابینتی بسیار کاربردی و با ظاهری زیبا طراحی شده است.  بنابراین اولین انتخاب هر کسی برای نظم دادن به سرویس بهداشتی می باشد.

 

چرا باید از روشویی کابینتی استفاده کنیم؟

با توجه به کوچک تر شدن فضای آپارتمان ها افراد به دنبال فضایی مناسب و قابل دسترس برای سرویس بهداشتی هستند. چرا که نگهداری وسایلی مانند مسواک، حوله، شوینده ها، لوازم آرایشی و بهداشتی در محیط آلوده سرویس بهداشتی در هر شرایطی امکان پذیر نیست. بنابراین به یک محفظه یا باکس درب دار احتیاج داریم که وسایل با هوای آلوده محیط سرویس بهداشتی تماس نداشته باشند. امروزه برای پوشاندن لوله های آب گرم و سرد همچنین وسایل مهم بدون تماس با هوای سرویس بهداشتی محصولاتی جدید طراحی و تولید شده اند. روشویی کابینتی بهترین محصول برای جلوگیری از جذب میکروب ها به وسایل بهداشتی شما نیز می باشند.

معرفی انواع روشویی کابینتی

روشویی کابینتی پایه دار حالتی ایستاده دارد. فواید استفاده از روشویی کابینتی پایه دار قرار گرفتن کامل روشویی روی سطح زمین است.  بنابراین روشویی کابینتی ایستاده تحمل وزن بیشتری نسبت به سایر مدل ها را دارد. محدودیتی برای انتخاب نوع کاسه روشویی وجود ندارد و هر مدلی را می توانید انتخاب کنید. این نوع روشویی جلوی دیوار قرار می گیرد و لوله ها را به خوبی می پوشاند. اگر فضای سرویس بهداشتی شما زیاد نیست خرید روشویی کابینتی پایه دار را به شما توصیه نخواهیم کرد. البته در برخی برند ها می توان روشویی کابینتی پایه دار را در ابعاد کوچک تری پیدا کرده و خریداری کرد.

 

انواع کاربرد روشویی کابینتی

روشویی کابینتی دیواری

روشویی کابینتی دیواری کاملا مناسب سرویس بهداشتی با فضای کوچک است. به طور کامل روی دیوار نصب می شود و فضای زیر آن کاملا خالی است. قسمت زیری را به راحتی می توان شست و تمیز کرد. نصب روشویی کابینتی پایه دار بسیار آسان تر از نصب روشویی کابینتی پایه دار نیز می باشد.  در روشویی کابینتی های دیواری از کاسه روشویی سنگین نیز استفاده نمی کنند. چرا که روشویی کابینتی دیواری تحمل وزن کم تری نسبت به مدل پایه دار دارد. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که اگر کاسه روشویی را بزرگ در نظر بگیرید و وزن زیادی از وسایل را درون آن قرار دهید احتمال اینکه بعد از یک مدت روشویی دیواری از حالت اولیه خود خارج شود بسیار بالا است.

 

کاربرد روشویی کابینتی دیواری

روشویی کابینتی چوبی

روشویی کابینتی ازنظر جنس به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود. در این بخش ما قصد داریم به معرفی روشویی کابینتی با جنس چوب بپردازیم. روشویی کابینتی از جنس چوب نیازمند مراقبت بالایی است. اگر چوب با آب تماس پیدا کند دچار خرابی و باد کردن سطح روشویی می شود. اگر روشویی کابینتی شما از جنس چوب است حتما باید برای جلوگیری از تماس با آب یا رطوبت سطح آن را با رزین، چسب یا پلی استر پوشش دهید. البته باز هم نمیتوان تضمین صد در صدی برای حفظ کیفیت روشویی در برابر تماس با آب داد. بنابراین به دلایل گفته شده بهتر است جنس چوبی را برای خرید روشویی کابینتی انتخاب نکنید.

 

کاربرد روشویی کابینتی چوبی

روشویی کابینتی فلزی

روشویی کابینتی فلزی به دلیل محکم بودن تحمل وزن بالایی دارد. اما همانطور که می دانید نباید با آب تماس داشته باشد چرا که آب باعث زنگ زدگی فلز می شود. باید بدانید که به دلیل وزن بالای فلز نصب و جا به جایی این جنس روشویی کابینتی دشوار خواهد بود. در واقع می توان گفت روشویی کابینتی فلزی با روی کار آمدن مدل های بسیار جدید تر از بازار کنار گذاشته شده است.

 

کاربرد روشویی کابینتی فلزی

روشویی کابینتی pvc

روشویی کابینتی pvc  بهترین جنس روشویی به حساب می آید. یکی از دلایل محبوبیت این نوع جنس روشویی کابینتی تنوع بالا در طرح و رنگ های این دسته از روشویی کابینتی است. جالب است بدانید که جنس پی وی سی مقاوم در برابر هرگونه ضربه است. بنابراین دچار خط و خش نخواهد شد.  یکی از کاربرد روشویی کابینتی پی وی سی مقاوم بودن در برابر حرارت است.  برخلاف فلز و چوب روشویی کابینتی پی وی سی در برابر تماس با آب بسیار مقاوم است. بنابراین می تون گفت خرید روشویی کابینتی با جنس پی وی سی بدون  بروز خرابی و با طول عمر بالایی است.

 

کاربرد روشویی کابینتی pvc

مزایای خرید روشویی کابینتی پی وی سی:

  1. جا به جایی و نصب آسان
  2. مقاوم در برابر آب و رطوبت
  3. مقاوم در برابر خط وخش
  4. مقاوم در برابر حرارت
  5. قیمت مقرون به صرفه
  6. تنوع بالا در طرح و رنگ
  7. وزن پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *