وبلاگ

گلهای مناسب سرویس بهداشتی

گل های مناسب سرویس بهداشتی

در این مقاله از سایت کابینت روشویی کاسپین به بررسی گلهای مناسب سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت که حکم فنگشویی در سرویس بهداشتی را دارد.

برای بهتر شدن فضای سرویس بهداشتی از گل ها استفاده می کنند. گل ها باعث می شوند فضای سرویس بهداشتی بزرگ تر نشان داده شود. اما باید بدانید که هر گلی را نمی توان در سرویس بهداشتی قرار داد. اگر قصد تزئین سرویس بهداشتی با گل ها را دارید در ادامه این مطلب با معرفی گل های مناسب برای سرویس بهداشتی همراه ما باشید.

چرا از گلها برای تزئین سرویس بهداشتی استفاده کنیم؟

گیاهان در سرویس بهداشتی زیبایی خاصی را به محیط می بخشند. اگر سرویس بهداشتی شما کوچک است بهترین گزینه برای تزئین و بزرگ تر نشان دادن سرویس بهداشتی گل ها هستند. البته برای نگهداری گل ها در سرویس بهداشتی باید شرایط مورد نیاز گل ها را آماده کنید. برای مثال یک گیاه نیازمند نور، خاک مناسب و آب نیزمی باشد. اگر سرویس بهداشتی شما نور طبیعی ندارد باید حتما به فکر لامپ های مناسب باشید.

معرفی انواع گیاهان مناسب برای سرویس بهداشتی

با توجه به این مسئله که هر نوع گیاهی در سرویس بهداشتی نمی تواند رشد کند. دراین بخش لیستی از انواع گیاهانی که در سرویس بهداشتی رشد می کنند را برای شما عزیزان آورده ایم.

لیستی از انواع گیاهان مناسب برای سرویس بهداشتی :

سانسوریا

سانسوریا جز گیاهان مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی است. رشد سانسوریا درایران شرایط مناسبی دارد. برای رشد گیاه و سالم ماندن آن نیاز به نور مستقیم است اما سانسوریا با با کمی نورفیلتر شده هم به راحتی رشد می کند. البته باید بدانید که سانسوریا درتابستان نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و درسایه بهتر رشد می کند. رنگ برگ های سانسوریا از سبز تیره تا رگه های خاکستری در گیاه متغیر است. بنابراین نسبت به سلیقه و دکور سرویس بهداشتی می توان هر رنگی از سانسوریا را خریداری کرد. اگر با پایین افتادن برگ های سانسوریا مواجه شده اید تنها کافی است برگ ها را ببندید تا به سمت بالا قرار بگیرند و بهبود پیدا کنند.

سانسوریا در سرویس بهداشتی

بگونیا

بگونیا مناسب حمام و سرویس بهداشتی است. از شرایط نگهداری بگونیا وجود گرما و رطوبت بالا نیز می باشد. در صورتی که رطوبت و گرمای کافی برای رشد بگونیا وجود نداشته باشد ریشه های این گیاه به زودی فاسد خواهد شد. اگر دوست دارید هر چه زودتر شاهد مرحله گل دهی بگونیا باشید باید آن را هر روز در مقابل نور خورشید برای مدت کمی قرار دهید. تنوع رنگی گل بگونیا بسیار بالا است و در رنگ های سبز کم رنگ، سبز تیره، برنزی و .. نیز می توان آن را خریداری کرد.

بروملیاد

بروملیاد یک گیاه آپارتمانی است که به راحتی می توان آن را برای تزئین در حمام و دستشویی قرار داد. بروملیاد شکوفه های با طول عمر بالا دارد که در فصل زمستان با رنگ های زرد، صورتی و قرمز دیده می شوند. جالب است بدانید که گیاه بروملیاد تمام انرژی خود را به جای خاک از هوا می گیرد. بنابراین رطوبت و مواد غذایی این گیاه باید از طریق هوا تامین شود. برای چندین ساعت در روز باید آن را در مقابل نور خورشید قرار داد.

آگلونما

آگلونما 2 گونه مختلف دارد و همه گونه های آن را می توان درجهت زیبا تر کردن محیط سرویس بهداشتی یا حمام استفاده کرد. آگلونما در هردو شرایط خشکی و رطوبت رشد می کند و با هوای محیط سازگار می شود. رنگ گیاه آگلونما سبز تیره است. نیاز به نورمستقیم خورشید ندارد. بنابراین با نور غیر مستقیم خورشید نیز رشد می کند.

آگلونما در سرویس بهداشتی

کروتون

گیاه کروتون دارای برگ های زیبایی است. اما رشد کروتون آهسته پیش می رود. گیاه کروتن نیاز به نور مستقیم ندارد و با نور کم غیر مستقیم نیزرشد می کند. خاک گیاه کروتون نباید مرطوب بماند. در اواخر پاییز و زمستان نیز باید حداقل میزان آبدهی را برای گل کروتون نیز در نظر بگیرید.

ارکیده

ارکیده برای حمام و دستشویی که افت شدید دما نداشته باشد مناسب است.  دوام شکوفه های ارکیده حدود دو هفته است. برای رشد بهتر ارکیده نیاز است آن را در برابر نورمستقیم خورشید قرار دهید. گیاه ارکیده در رنگ های ارغوانی، قرمز، صورتی نیز دربازار موجود است.

فیلودندرون

گیاه گوش گرگی  مناسب حمام و سرویس بهداشتی است. گیاهان گوش گرگی عاشق محیط حمام هستند. رشد طولی این گیاهان بسیار زیاد است. گاهی اوقات برگ های فیلودندرون به سمت پایین می افتند که دلیل آن وضعیت خاک آن است. خاک نیز اگر مرطوب یا خشک باشد برگ ها به سمت پایین کشیده می شوند که نشانه خوبی برای گیاه به حساب می آید.

فیلودندرون در سرویس بهداشتی

پتوس

پتوس برگی قلبی شکل  دارد و مشابه گیاه فیلودندرون ها است. گیاه پتوس نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد. همچنین درنورکم نیز رشد می کند. البته باید بدانید که برگ گیاه پتوس سمی است و نباید توسط کودکان یا حیوانات خانگی خورده شود.

بامبو

بامبو رشد بسیارعالی دارد بنابراین اگر قصد محدود کردن رشد گیاه بامبو را دارید باید از گلدان ها استفاده کنید. البته باید بدانید که گلدان ها رشد طولی گیاه بامبو را کاهش نخواهد داد. همچنین بسیار مهم است که در فصل رشد گیاه بامبو از کود مایع برای رشد بهتر آن استفاده کنید. رنگ گیاه بامبو سبز است.

فیوکس بنجامین

فیکوس بنجامین نباید در تغییرات شرایط شدید دمایی نیز قرار بگیرد. رطوبت حمام به رشد فیکوس نیز کمک می کند. البته باید توجه کنید که خاک فیکوس نباید در آب غرق شود. بنابراین برای جلوگیری از خراب شدن گیاه باید به زهکشی آن نیزتوجه شود.

دیفن باخیا

دیفن باخیا دارای سایز بزرگتری نسبت به گیاه برگ عبایی است. رطوبت حمام برای دیفن باخیا بسیار عالی است. نور غیر مستقیم خورشید یا لامپ برای دیفن باخیا کافی است. همچنین باید بدانید که خاک گیاه باخیا باید همیشه مرطوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *