وبلاگ

راهنمای خرید توالت فرنگی | در خرید توالت فرنگی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید توالت فرنگی به حفظ سلامت بدن شما در دراز مدت کمک بسیاری می کند. چرا که دفع ادرار در توالت های فرنگی نسبت به ایرانی بسیار آسان تر است. خرید توالت فرنگی برای افرادی که سن بالایی دارند یا باردار هستند بسیار پیشنهاد می شود شما می توانید توالت فرنگی را در حمام نیز نصب و استفاده نید. در ادامه بیشتر درباره نکات مهم در خرید توالت فرنگی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نکاتی که باید در خرید توالت فرنگی بدانید

افرادی که به فکر بازسازی محیط سرویس بهداشتی و حمام هستند بهترین ایده برای بهتر کردن فضا و حفظ  سلامتی خرید توالت فرنگی برای آن ها می باشد. توالت فرنگی دارای مدل و ابعاد مختلفی است که هر فرد می تواند نسبت به بودجه ای که دارد یک مدل را انتخاب کند.  باید توجه داشته باشید که فاکتورهای در قیمت نهایی خرید توالت فرنگی تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه  برای درک بهتر این مطلب یک لیست از عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید توالت فرنگی را برای شما آورده ایم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت توالت فرنگی:

 • یک تکه یا دوتکه بودن توالت فرنگی
 • کاسه توالت گرد یا بیضی شکل
 • روشویی دار و بدون روشویی
 • اندازه خروجی توالت فرنگی
 • معمولی یا بیده دار بودن آن
 • نوع درب توالت فرنگی
 • برند تولید کننده آن
 • نوع سیستم تخلیه
 • دیواری و توکاربودن
 • میزان مصرف آب

توالت فرنگی یک تکه بخریم یا دوتکه

یکی از مهم ترین مسائل در خرید توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه بودن آن است. بیشتر توالت فرنگی های موجود در بازار دو تکه هستند. توالت فرنگی دو تکه به نوعی طراحی شده که کاسه به مخزن پیچ می شود. اگر قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارید بهترین گزینه برای شما خرید توالت فرنگی دو تکه ارزان می باشد. البته باید بدانید که روش تمیز کردن توالت فرنگی های یک تکه به نسبت دو تکه آسان تر است. از معایب خرید توالت یک تکه می توان به حمل ونقل  دشوار و نصب سخت تر آن ها نسبت به توالت فرنگی دو تکه اشاره کرد.

مقایسه توالت یک تکه با دوتکه:

 1. نصب آسان تر یک تکه نسبت به دو تکه
 2. تمیز کرردن راحت تر یک تکه نسبت به دو تکه
 3. ارتفاع بیشتر توالت فرنگی یک تکه نسبت به دوتکه
 4. قیمت خرید پایین تر توالت فرنگی دوتکه نسبت به یک تکه

فرنگی بیده دار و مزایای استفاده از آن

یکی از پر طرفدارترین توالت فرنگی های موجود در بازار مدل بیده دار است. از مدل بیده دار برای افراد مسن و کودکان استفاده می شود. یک دکمه برای سیستم خود شور توالت فرنگی در نظر گرفته شده است که به راحتی کودکان و افراد مسن کمک می کند. استفاده از سیستم شستشوی توالت فرنگی بیده دار باعث می شود که افراد مسن و کودکان بدون دخالت دست شستشویی فردی خود را انجام دهند. اگر فردی هستید که در ناحیه دست دچار حساسیت شده اید می توانید از توالت فرنگی بیده دار استفاده کنید.

مزایای استفاده از توالت بیده دار:

 1. استفاده آسان
 2. صرفه جویی درآب
 3. عدم نیاز به دخالت دست ومناسب کودکان

 

خرید توالت فرنگی

خرید توالت روشویی دار بهتر است یا بدون روشویی؟

همانطور که گفته شد توالت فرنگی در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است. از انواع توالت فرنگی می توان به توالت فرنگی روشویی دار، بدون روشویی، کابینت دار و بدون کابینت نیز اشاره کرد. اگر سرویس بهداشتی شما فضای کافی برای تهیه توالت فرنگی روشویی دار را دارد بهترین گزینه برای شما خرید توالت فرنگی با روشویی یا کابینتی است. چرا که دراین صورت با یک تیر دو نشان زده اید. با تهیه توالت فرنگی دارای روشویی و کابینت می توانید از آپشن هایی مانند فضای کابینت برای قرار دادن وسایل مورد نیاز استفاده کنید. اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است این سبک از توالت فرنگی ها برای شما مناسب نخواهد بود. برای مشاهده انواع سبک های توالت فرنگی می توانید به سایت کابینت روشویی کاسپین مراجعه کنید.

بهترین سیستم تخلیه در توالت های فرنگی

یکی از ویژگی های مهم در تهیه توالت فرنگی سیستم تخلیه آن است. سیستم های تخلیه توالت فرنگی دارای  مدل های مختلفی هستند که در این بخش به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع سیستم تخلیه :

 • سیستم تخلیه گردابی
 • سیستم تخلیه واترجت
 • سیستم تخلیه توربوجت
 • سیستم تخلیه ریزشی (فشاری)


سیستم تخلیه گردابی  چگونه کار می کند؟

Vortex flushing system (سیستم تخلیه گردابی) آب موجود در مخزن را به درون بدنه نشیمنگاه توالت فرنگی انتقال می دهد. سپس از آن قسمت وارد کاسه توالت خواهد داشت. ورود گردابی آب به کاسه توالت باعث می شود تا سطح کاسه توالت به خوبی تمیز شود. البته باید بدانید که سیستم تخلیه گردابی نسبت به سایر سیستم ها زمان بیشتری برای تخلیه نیاز دارد. یکی از مزایای خرید توالت فرنگی با سیستم گردابی صدای کمتر تخلیه نیز می باشد. جالب است بدانید سیستم گردابی قدرت بالایی در تخلیه دارد و اگر به صورت تصادفی دستمال کاغذی درون کاسه توالت بیفتد به خوبی آن را انتقال خواهد داد و با گرفتگی سرویس رو به رو نخواهید شد.

نحوه عملکرد سیستم تخلیه واتر جت

یکی از جدیدترین مدل های سیستم تخلیه واتر جت نیز می باشد. از مزایای سیستم تخلیه واتر جت می توان به مدل گردابی و آبشاری نیز اشاره کرد. نحوه عملکرد این سیستم به این صورت است که آب با فشار از سوراخ های لب های درونی و از شوتینگ کف کاسه توالت به درون کاسه وارد می شود. نحوه تمیز کردن کاسه توالت با استفاده از سیستم تخلیه واتر جت به شکل از سمت بالا به پایین نیز می باشد.

مختصری درباره روش تخلیه توربووجت

توربور جت از شوتیک تعبیه شده در کف کاسه توالت برای تمیز کردن آن استفاده می کند. تفاوت این سیستم با سیستم های دیگر استفاده همزمان از دو سیستم ریزشی از بالای کاسه توالت فرنگی به سمت پایین نیز می باشد. دو سیستم ریزشی فشار آب وارد شده به کاسه توالت را بیشتر کرده و باعث می شود در زمان کمتری تخلیه صورت بگیرد.

بررسی سیستم تخلیه ریزشی توالت فرنگی

سیستم تخلیه ریزشی در توالت فرنگی از هیچ چیز اضافه ای برای تخلیه و تمیز شدن کاسه توالت کمک نمی گیرد. عملکرد سیستم تخلیه ریزشی در توالت فرنگی از سمت بالا به پایین به صورت ریزش آب با فشار نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *