وبلاگ

10 اصل نورپردازی سرویس بهداشتی

نورپردازی سرویس بهداشتی

نورپردازی تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی دارد. بیشتر افراد نورپردازی را برای فضاهای دیگر مانند اتاق ها و سالن پذیرایی در نظر می گیرند و از سرویس بهداشتی و حمام غافل می شوند. در صورتی که یکی از راه های زیبا تر کردن فضای سرویس بهداشتی نورپردازی آن است. اگر با اصل های مهم نور پردازی سرویس بهداشتی آشنا نیستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

نورپردازی سرویس بهداشتی

بررسی ده اصل مهم در نورپردازی سرویس بهداشتی

توجه به نور طبیعی: سرویس بهداشتی هایی که از نور طبیعی خورشید بهره می برند دارای محیطی روشن و سرزنده خواهند بود.

لایه های مختلف نور: برای طراحی یک نورپردازی فوق العاده باید حتما از لایه های مختلف نور استفاده کرد. در انتخاب لایه های نور باید به انتخاب رنگ های استاندارد دقت کنید. در غیر اینصورت فضای جالبی ایجاد نخواهد شد. پس از انتخاب کردن لایه های مختلف نور توجه به قسمت هایی که باید نور پردازی شوند نیز بسیار اهمیت دارد. افرادی که به نور پردازی سرویس بهداشتی می پردازند باید با اصول طراحی سرویس بهداشتی لوکس آشنا باشند.

هماهنگی بین نور ها با سایر المان ها: برای ایجاد یک نورپردازی اصولی باید به سبک داخلی سرویس بهداشتی توجه کرد. سپس نور را با سبک فضای سرویس بهداشتی هماهنگ نمود. برای درک بهتر این مطلب فرض کنید که سبک دکوراسیون داخلی خانه شما کلاسیک است. اگر قصد نورپردازی خانه با سبک کلاسیک را داشته باشید نور های زرد به همراه دیوار کوب های کلاسیک بسیار کاربردی خواهند بود.

 

نورپردازی سرویس بهداشتی

 

تنوع در نور ها: برای  ایجاد جلوه ای زیبا در نور پردازی از رنگ های مختلف نور استفاده می شود. نور پردازی نه تنها باعث روشن شدن فضای سرویس بهداشتی شما خواهد شد بلکه به محیط زیبایی می بخشد. البته زمانی که قصد استفاده از چند رنگ نور را داشته باشید باید به کم هزینه بودن آن ها توجه کنید تا هزینه های شما زیاد نشود.

ضد آب بودن تجهیزات روشنایی: یکی از موارد مهمی که باید در نور پردازی به آن توجه داشت ضد آب بودن تجهیزات روشنایی است. چرا که سرویس بهداشتی و حمام در معرض رطوبت هستند.

کنترل کننده نور ها: وجود کنترل کننده به مصرف کننده کمک می کند که هر زمان صلاح دید نور ها را روشن یا خاموش کند. اگر نورپردازی با استفاده از رنگ های مختلفی انجام شود کنترل کننده نور باید دارای ویژگی کنترل نحوه پخش نور های مختلف را داشته باشد. جالب است بدانید که مدیریت نور پردازی به کاهش هزینه های برق نیز کمک بسیاری می کند.

نورپردازی سرویس بهداشتی

 

نورپردازی سقف کاذب: اگر سرویس بهداشتی یا حمام شما سقف کاذب دارد بهترین مکان برای نور پردازی همان سقف می باشد. ایده های زیادی برای نورپردازی سقف وجود دارد که می توانید از آن ها برای بهتر کردن فضای سرویس بهداشتی استفاده کنید.

بکار بردن نور متمرکز:  یکی از راه های نورپردازی سرویس بهداشتی استفاده از نور متمرکز برای روشویی است. یکی از اجزا پر کاربرد سرویس بهداشتی روشویی است که می توانید ایده های جالبی را برای آن در نظر بگیرید. یکی از ایده های نور پردازی روشویی استفاده از لامپ های کم مصرف به صورت متمرکز برای این قسمت است.  اگر روشویی شما از نوع کمدی است می توانید نور پردازی را به گونه ای انجام دهید که با باز شدن درب کمد روشنایی برای این بخش در نظر گرفته شده باشد.

بکاربردن نور متمرکز در دوش: برای خاص کردن فضای حمام می توان از نورپردازی متمرکز برای دوش استفاده کرد. برای پیاده سازی این ایده باید از سر دوش هایی با چراغ ال ای دی استفاده کنید.

 

نورپردازی سرویس بهداشتی

 

بکار بردن نور متمرکز در آینه: آینه نیز یکی از اجزای مهم و کاربردی سرویس بهداشتی به حساب می آید. بنابراین یکی از اجزای سرویس بهداشتی که می توانید آن را نورپردازی کنید آینه نیز می باشد. بهترین ایده برای نورپردازی آینه نیز استفاده از نور متمرکز است.  همچنین می توانید از چراغ های ال ای دی در اطراف آینه استفاده کنید. اگر قصد دارید سرویس بهداشتی و حمام خود را نورپردازی کنید اما مهارت کافی برای این کار ندارید پیشنهاد ما به شما عزیزان مراجعه به سایت کابینت روشویی کاسپین و تماس با تیم متخصص آن ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *