وبلاگ

ارتفاع مناسب برای نصب روشویی

ارتفاع مناسب نصب روشویی

روشویی یکی از وسایل کاربردی در سرویس بهداشتی است. یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در نصب روشویی توجه به ارتفاع آن است.  اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ارتفاع مناسب برای نصب روشویی هستید. در ادامه این مطلب با بررسی این مسئله همراه ما باشید.

ابزار های مورد نیاز برای نصب روشویی

اولین قدم برای نصب روشویی در سرویس بهداشتی تهیه ابزار های مخصوص آن است. آماده کردن ابزار های مورد نیاز به شما کمک می کند تا سرعت بیشتری در نصب روشویی داشته باشید.  اگر درباره ابزار های مورد نیاز این کار اطلاعی ندارید جای نگرانی نیست. چرا که در این بخش قصد داریم به معرفی ابزار های مورد نیاز نصب روشویی بپردازیم.

ابزار های  مورد نیاز نصب روشویی:

  • تراز دستی
  • پیچ گوشتی
  • پیچ و رولپلاک
  •  دریل با مته گردبر
  •  متر یا سانتی متر برای اندازه گیری

 نحوه اندازه گیری دقیق ارتفاع مناسب نصب روشویی

اندازه گیری دقیق قبل از نصب کابینت روشویی بسیار اهمیت دارد. برای این مهم ابتدا لازم است که فاصله زمین تا سطح بالای کابینت را اندازه بگیرید. سپس لازم است به ارتفاع کابینت روشویی توجه کنید. با به دست آوردن هر دو اندازه متوجه خواهید شد که چه میزان ارتفاعی برای نصب کابینت روشویی کاملا مناسب خواهد بود. البته این بدین معنی نیست که نصب روشویی سلیقه ای است. ارتفاع استاندارد برای نصب کابینت روشویی 85 تا 90 سانتی متر می باشد. البته می توانید نسبت به قد خانواده این عدد  را تا حدودی تغییر دهید.

 

ارتفاع مناسب نصب روشویی

تراز کردن سطح روشویی

بعد از نصب روشویی تراز کردن آن به صورت دستی اهمیت دارد.  تراز کردن روشویی به افزایش جذابیت فضای سرویس بهداشتی کمک بسیاری می کند. باید بدانید که تراز کردن دستی روشویی جز مراحلی است که باید به درستی انجام شود در غیر اینصورت می تواند مشکلاتی را برای شما بوجود بیاورد.

نکته: یکی از نکاتی که باید قبل از تراز کردن روشویی به آن توجه کنید نصب سینک و لوله کشی نیز می باشد. در واقع می توان گفت نصب سینک و لوله کشی به تراز کردن راحت تر روشویی کمک بسیاری می کند.

نصب پایه روشویی

به طور کلی برای نصب روشویی ابتدا باید ارتفاع استاندارد را بدست بیاورید. سپس باید به خالی گذاشتن فضای مربوط به لوله ها توجه کنید در نهایت نوبت به نصب پایه روشویی خواهد رسید. یکی از نکات مهم در نصب پایه روشویی توجه به میزان کیفیت پایه روشویی است. بسیار مهم است که جنس پایه روشویی با کیفیت و محکم باشد. در نهایت بعد از انتخاب یک پایه روشویی با کیفیت به پیچ و رولپلاک احتیاج خواهید داشت.  محکم شدن پایه روشویی برای جلوگیری از بروز مشکلات اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

ارتفاع مناسب نصب روشویی

آخرین مرحله نصب روشویی

آخرین مرحله نصب سینک روشویی است. وابسته به نوع کابینت روشویی که برای سرویس بهداشتی خود انتخاب کرده اید می توانید سینک روشویی را نصب کنید. در برخی مدل ها سینک کابینت روشویی توکار است و زیر کانتر قرار خواهد گرفت.

مختصری درباره سینک روشویی توکار

افراد بسیاری علاقه مند به استفاده از سینک روشویی توکار هستند. چرا که در مدل سینک روشویی توکار فضای مجزایی برای کاسه و کابینت سینک وجود دارد. باید بدانید که ارتفاع مناسب نصب روشویی توکار حدود 15 سانتی متر است. در ادامه به معرفی ابزار های مورد نیاز شما در جهت نصب روشویی روکار صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. اگر ابزار های شما برای نصب کابینت روشویی کافی نیستند می توانید از تیم حرفه ای کابینت روشویی کاسپین برای نصب کمک بگیرید. 

ابزار های مورد نیاز :

  • گردبر 
  • دریل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *